Jesteś tutaj: Strona główna » EPU Informacje

EPU Informacje

ELEKTRONICZNE POSTĘPOWANIE UPOMINAWCZE

 

Informacje ogólne

 

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze przewidziane jest dla roszczeń pieniężnych dochodzonych w trybie przepisów rozdziału 1, działuVIII Kodeksu Postępowania Cywilnego. Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało wprowadzone jako odrębne postępowanie, mające charakter wezwania do zapłaty w sprawach, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego.

Nakaz zapłaty wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma postać wyłącznie elektroniczną i jest dostępny w systemie teleinformatycznym e-sądu www.e-sad.gov.pl po podaniu unikalnego kodu nakazu (20 znakowego) umieszczonego w lewym górnym rogu wydruku weryfikacyjnego.
Klauzula wykonalności wydana w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma postać wyłącznie elektroniczną i jest dostępna zawsze wraz z nakazem zapłaty, do którego została wydana, w systemie teleinformatycznym e-sądu www.e-sad.gov.pl.

 

Co zrobić po otrzymaniu nakazu zapłaty, jak działa e-sąd, odpowiedź na te i inne pytania wszyscy zainteresowani znajdą w przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości ulotce informacyjnej:
http://ms.gov.pl/Data/Files/_public/informatyzacja/ulotki/broszura-ms-poprawiona.pdf .

 

 

Drukuj informację